  • CC0805KPNPO9BN151
CC0805KPNPO9BN151
advertisement
Manufacturer No:
CC0805KPNPO9BN151
HK JDW NO:
898-CC0805KPNPO9BN151
Datasheet:
CC0805KPNPO9BN151
Description:
CC 150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC0805KPNPO9BN151
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm