  • CC0805ZRY5V9BB154
CC0805ZRY5V9BB154
advertisement
Manufacturer No:
CC0805ZRY5V9BB154
HK JDW NO:
898-CC0805ZRY5V9BB154
Datasheet:
CC0805ZRY5V9BB154
Description:
CC 0.15μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 19434
Step5Bar-code shipping tag
CC0805ZRY5V9BB154
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Composition
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Dissipation Factor
    9 %
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm