  • CC1206FRNPO0BN152
CC1206FRNPO0BN152
advertisement
Manufacturer No:
CC1206FRNPO0BN152
HK JDW NO:
898-CC1206FRNPO0BN152
Datasheet:
CC1206FRNPO0BN152
Description:
CC 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206FRNPO0BN152
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm