  • CC1206JKNPOCBN200
CC1206JKNPOCBN200
advertisement
Manufacturer No:
CC1206JKNPOCBN200
HK JDW NO:
898-CC1206JKNPOCBN200
Datasheet:
CC1206JKNPOCBN200
Description:
CC 20pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 13104
Step5Bar-code shipping tag
CC1206JKNPOCBN200
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    20pF