  • CC1206JRNPOABN680
CC1206JRNPOABN680
advertisement
Manufacturer No:
CC1206JRNPOABN680
HK JDW NO:
898-CC1206JRNPOABN680
Datasheet:
CC1206JRNPOABN680
Description:
CC 68pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206JRNPOABN680
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    1.6mm