  • CC1206KFX7R0BB105
CC1206KFX7R0BB105
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KFX7R0BB105
HK JDW NO:
898-CC1206KFX7R0BB105
Datasheet:
CC1206KFX7R0BB105
Description:
CC 1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KFX7R0BB105
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm