  • CC1206KKX7RCBB331
CC1206KKX7RCBB331
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KKX7RCBB331
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1206KKX7RCBB331
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CC1206KKX7RCBB331
Description:
CC 330pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2561
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KKX7RCBB331
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    CC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm