  • CC1206KKX7RZBB153
CC1206KKX7RZBB153
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KKX7RZBB153
HK JDW NO:
898-CC1206KKX7RZBB153
Datasheet:
CC1206KKX7RZBB153
Description:
CC 0.015μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2852
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KKX7RZBB153
    33 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm