  • CC1206KRX7R0BB473
CC1206KRX7R0BB473
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KRX7R0BB473
HK JDW NO:
898-CC1206KRX7R0BB473
Datasheet:
CC1206KRX7R0BB473
Description:
CC 0.047μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2770
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KRX7R0BB473
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm