  • CC1206KRX7R9BB183
CC1206KRX7R9BB183
advertisement
Manufacturer No:
CC1206KRX7R9BB183
HK JDW NO:
898-CC1206KRX7R9BB183
Datasheet:
CC1206KRX7R9BB183
Description:
CC 0.018μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 168
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206KRX7R9BB183
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.033 0.85mm
  • Thickness
    838.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    50V