  • CC1206MKX5R5BB106
CC1206MKX5R5BB106
advertisement
Manufacturer No:
CC1206MKX5R5BB106
HK JDW NO:
898-CC1206MKX5R5BB106
Datasheet:
CC1206MKX5R5BB106
Description:
CC 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 15276
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206MKX5R5BB106
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm