  • CC1206MKY5V6BB226
CC1206MKY5V6BB226
advertisement
Manufacturer No:
CC1206MKY5V6BB226
HK JDW NO:
898-CC1206MKY5V6BB226
Datasheet:
CC1206MKY5V6BB226
Description:
CC 22μF Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 9205
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1206MKY5V6BB226
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    IEC60068-1
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Tan Delta
    0.20
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm