  • CC1210FKNPO0BN222
CC1210FKNPO0BN222
advertisement
Manufacturer No:
CC1210FKNPO0BN222
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1210FKNPO0BN222
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CC1210FKNPO0BN222
Description:
CC 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1210FKNPO0BN222
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm