  • CC1210JKNPOBBN391
CC1210JKNPOBBN391
advertisement
Manufacturer No:
CC1210JKNPOBBN391
HK JDW NO:
898-CC1210JKNPOBBN391
Datasheet:
CC1210JKNPOBBN391
Description:
CC 390pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1210JKNPOBBN391
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm