  • CC1210KKX7RDBB152
CC1210KKX7RDBB152
advertisement
Manufacturer No:
CC1210KKX7RDBB152
HK JDW NO:
898-CC1210KKX7RDBB152
Datasheet:
CC1210KKX7RDBB152
Description:
CC 1500pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CC1210KKX7RDBB152
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Depth
    2.5mm