  • CC1808JKNPODBN220
CC1808JKNPODBN220
advertisement
Manufacturer No:
CC1808JKNPODBN220
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1808JKNPODBN220
Package:
1808
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% 1808
Step5Bar-code shipping tag
CC1808JKNPODBN220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1808
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Depth
    2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm