  • CC1808JKNPODBN820
CC1808JKNPODBN820
advertisement
Manufacturer No:
CC1808JKNPODBN820
HK JDW NO:
898-CC1808JKNPODBN820
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
CC1808JKNPODBN820
Description:
CC 82pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1808JKNPODBN820
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm