  • CC1812JKNPOEBN221
CC1812JKNPOEBN221
advertisement
Manufacturer No:
CC1812JKNPOEBN221
HK JDW NO:
898-CC1812JKNPOEBN221
Datasheet:
CC1812JKNPOEBN221
Description:
CC 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1000
Step5Bar-code shipping tag
CC1812JKNPOEBN221
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.045 1.15mm
  • Thickness
    1.143mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C