  • CC1812JKNPOEBN330
CC1812JKNPOEBN330
advertisement
Manufacturer No:
CC1812JKNPOEBN330
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1812JKNPOEBN330
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CC1812JKNPOEBN330
Description:
CC 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1812JKNPOEBN330
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Depth
    3.2mm
  • Voltage - Rated AC
    3kV
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm