  • CC1812KKX7RYBB474
CC1812KKX7RYBB474
advertisement
Manufacturer No:
CC1812KKX7RYBB474
HK JDW NO:
898-CC1812KKX7RYBB474
Datasheet:
CC1812KKX7RYBB474
Description:
CC 0.47μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 18
Step5Bar-code shipping tag
CC1812KKX7RYBB474
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Depth
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm