  • CC3500AC52-ES
CC3500AC52-ES
advertisement
Manufacturer No:
CC3500AC52-ES
HK JDW NO:
342-CC3500AC52-ES
Package:
Datasheet:
CC3500AC52-ES
Description:
Quantity:
In Stock : 3360
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CC3500AC52-ES
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~50°C
  • Series
    CC3500 (3500W)
  • Size / Dimension
    17.11Lx4.65W x 1.87 H 434.5mmx118.0mmx47.5mm
  • Feature
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3500W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, UR
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    52V
  • Current - Output (Max)
    67.3A
  • Voltage - Input
    90V~140VAC 185V~265VAC