  • CC45SL3AD181JYNN
CC45SL3AD181JYNN
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3AD181JYNN
HK JDW NO:
769-CC45SL3AD181JYNN
Datasheet:
CC45SL3AD181JYNN
Description:
CC45 180pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 8000
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3AD181JYNN
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    3220
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Thickness
    5mm