  • CC45SL3AD330JYVNA
CC45SL3AD330JYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3AD330JYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CC45SL3AD330JYVNA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CC45SL3AD330JYVNA
Description:
CC45 33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.217Dia 5.50mm -25°C~125°C High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 9619
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3AD330JYVNA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC45
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    33pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm