  • CC45SL3DD820JYVNA
CC45SL3DD820JYVNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3DD820JYVNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3DD820JYVNA
Datasheet:
CC45SL3DD820JYVNA
Description:
CC45 82pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1497
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3DD820JYVNA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    2820
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm