  • CC45SL3FD560JYGNA
CC45SL3FD560JYGNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3FD560JYGNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3FD560JYGNA
Datasheet:
CC45SL3FD560JYGNA
Description:
CC45 56pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 12821
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3FD560JYGNA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial, Disc
  • Surface Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    56pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    2824
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7mm
  • Width
    6mm