  • CC45SL3JD150JYNN
CC45SL3JD150JYNN
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3JD150JYNN
HK JDW NO:
769-CC45SL3JD150JYNN
Datasheet:
CC45SL3JD150JYNN
Description:
CC45 15pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.295Dia 7.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 3796
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3JD150JYNN
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Radial
    SL
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    6kV
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3024
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Thickness
    6mm