  • CCF5039K2FKR36
CCF5039K2FKR36
advertisement
Manufacturer No:
CCF5039K2FKR36
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-CCF5039K2FKR36
Datasheet:
Description:
Through Hole 39.2kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF5039K2FKR36
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    39.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    330mW
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    1.57mm
  • Length
    3.63mm