  • CCF6011K0FKR36
CCF6011K0FKR36
advertisement
Manufacturer No:
CCF6011K0FKR36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF6011K0FKR36
Package:
Conformal
Datasheet:
CCF6011K0FKR36
Description:
Through Hole 11kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCF6011K0FKR36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    3.53mm
  • Length
    10.16mm