  • CCF6090K9FKR36
CCF6090K9FKR36
advertisement
Manufacturer No:
CCF6090K9FKR36
HK JDW NO:
866-CCF6090K9FKR36
Datasheet:
CCF6090K9FKR36
Description:
Through Hole 90.9kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF6090K9FKR36
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    90.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    3.53mm
  • Length
    10.16mm