  • CCMR015.HXP
CCMR015.HXP
advertisement
Manufacturer No:
CCMR015.HXP
HK JDW NO:
461-CCMR015.HXP
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
CCMR015.HXP
Description:
Industrial & Electrical Fuses 15A 600VAC 250VDC Time-Delay
Step5Bar-code shipping tag
CCMR015.HXP
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.500L 10.30mmx38.10mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Clip
  • ECCN Code
    EAR99
    Motor Protection
  • Additional Feature
    RATED BREAKING CAPACITY AT 500 VDC: 20000 A
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Body Length or Diameter
    10.3mm
  • Physical Dimension
    10.3mm x 38.1mm
  • Body Height
    38.1mm