  • CCR05CG182FRTR1
CCR05CG182FRTR1
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CG182FRTR1
HK JDW NO:
66-CCR05CG182FRTR1
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 1% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CG182FRTR1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm