  • CCR05CJ4R7BR
CCR05CJ4R7BR
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CJ4R7BR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR05CJ4R7BR
Datasheet:
CCR05CJ4R7BR
Description:
4.7pF Ceramic Capacitor Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CJ4R7BR
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm