  • CCR05CJ5R1BS
CCR05CJ5R1BS
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CJ5R1BS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR05CJ5R1BS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
5.1pF Ceramic Capacitor Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CJ5R1BS
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.1pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm