  • CCR05CX2R0BRV
CCR05CX2R0BRV
advertisement
Manufacturer No:
CCR05CX2R0BRV
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR05CX2R0BRV
Description:
2pF Ceramic Capacitor Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR05CX2R0BRV
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm