  • CCR06CG222GSV
CCR06CG222GSV
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG222GSV
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR06CG222GSV
Datasheet:
CCR06CG222GSV
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG222GSV
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    2%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.366mm
  • Width
    7.366mm
  • Thickness
    2.29mm