  • CCR06CG472GPTR2
CCR06CG472GPTR2
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG472GPTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR06CG472GPTR2
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 2% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG472GPTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2015
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Length
    7.37mm