  • CCR06CG512JRTR2
CCR06CG512JRTR2
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG512JRTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR06CG512JRTR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
5.1nF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG512JRTR2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.1nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm