  • CCR06CG911GRVTR2
CCR06CG911GRVTR2
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG911GRVTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR06CG911GRVTR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
910pF Ceramic Capacitor 2% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG911GRVTR2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    910pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm