  • CCR07CG332KS
CCR07CG332KS
advertisement
Manufacturer No:
CCR07CG332KS
HK JDW NO:
66-CCR07CG332KS
Datasheet:
CCR07CG332KS
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 86
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CCR07CG332KS
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Depth
    3.56mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    12.19mm
  • Length
    12.19mm
  • Width
    12.2mm
  • Thickness
    3.56mm