  • CCR07CG333GS
CCR07CG333GS
advertisement
Manufacturer No:
CCR07CG333GS
HK JDW NO:
66-CCR07CG333GS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR07CG333GS
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    2%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Depth
    3.56mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    12.19mm
  • Length
    12.19mm
  • Width
    12.2mm
  • Thickness
    3.56mm