  • CCR07CG473JM
CCR07CG473JM
advertisement
Manufacturer No:
CCR07CG473JM
HK JDW NO:
66-CCR07CG473JM
Datasheet:
CCR07CG473JM
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR07CG473JM
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    3.56mm
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    12.19mm
  • Length
    12.19mm
  • Width
    12.2mm
  • Thickness
    3.56mm