  • CCR09CG131JR
CCR09CG131JR
advertisement
Manufacturer No:
CCR09CG131JR
HK JDW NO:
66-CCR09CG131JR
Description:
130pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR09CG131JR
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    130pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm