  • CCR09CG471FR
CCR09CG471FR
advertisement
Manufacturer No:
CCR09CG471FR
HK JDW NO:
66-CCR09CG471FR
Datasheet:
CCR09CG471FR
Description:
470pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR09CG471FR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Published
    2008
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm