  • CCR09CG821JS
CCR09CG821JS
advertisement
Manufacturer No:
CCR09CG821JS
HK JDW NO:
66-CCR09CG821JS
Datasheet:
CCR09CG821JS
Description:
820pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR09CG821JS
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm