  • CCR09CH8R2CR
CCR09CH8R2CR
advertisement
Manufacturer No:
CCR09CH8R2CR
HK JDW NO:
66-CCR09CH8R2CR
Datasheet:
CCR09CH8R2CR
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR09CH8R2CR
  • Published
    2008
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0H
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Positive Tolerance
    3.0488%
  • Negative Tolerance
    3.0488%
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm