  • CCR75CG111FR
CCR75CG111FR
advertisement
Manufacturer No:
CCR75CG111FR
HK JDW NO:
66-CCR75CG111FR
Datasheet:
CCR75CG111FR
Description:
CC 110pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CCR75CG111FR
    WIRE
  • Series
    CC
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    110pF
  • Packing Method
    BULK; TR
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm