  • CCR75CG330FM
CCR75CG330FM
advertisement
Manufacturer No:
CCR75CG330FM
HK JDW NO:
66-CCR75CG330FM
Package:
Molded
Datasheet:
CCR75CG330FM
Description:
CC 33pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR75CG330FM
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm