  • CCR75CG390FR
CCR75CG390FR
advertisement
Manufacturer No:
CCR75CG390FR
HK JDW NO:
66-CCR75CG390FR
Description:
39pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CCR75CG390FR
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm