  • CCR75CH120JS
CCR75CH120JS
advertisement
Manufacturer No:
CCR75CH120JS
HK JDW NO:
66-CCR75CH120JS
Datasheet:
CCR75CH120JS
Description:
CC 12pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CCR75CH120JS
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Dielectric
    C0H
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm