  • CCR75CK3R3CP
CCR75CK3R3CP
advertisement
Manufacturer No:
CCR75CK3R3CP
HK JDW NO:
66-CCR75CK3R3CP
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
CC 3.3pF Ceramic Capacitor 250ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR75CK3R3CP
  • Temperature Characteristics Code
    CK
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Positive Tolerance
    7.5758%
  • Negative Tolerance
    7.5758%
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm
  • Diameter - Inside
    483 μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CC
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    250ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF